Educatief materiaal

Win een gratis workshop klimaatverandering voor je klas!

Elke dag krijgen we nieuws te horen over recordtemperaturen, smeltende ijskappen, of overstromingen. Via deze workshop ontdekken de leerlingen wat de oorzaken en gevolgen zijn van de klimaatverandering.

In deze workshop, georganiseerd door klimaatwetenschappers van de universiteit van Antwerpen en in samenwerking met WWF, worden de leerlingen zich klaargestoomd om echte klimaatdeskundigen te worden. Door middel van wetenschappelijke experimenten zullen zij de oorzaken van de klimaatverandering en de gevolgen daarvan voor de planeet ontdekken. Kortom, een interactieve en leuke workshop over een actueel onderwerp!

Meer info over de workshop

Een workshop duurt twee uur (2*60 min). De workshops worden gegeven tussen oktober 2026 en juni 2027. We brengen al het nodige materiaal mee. Het enige wat nodig is, is een klaslokaal met tafels, stoelen en een gemakkelijk afwasbare vloer, dat een half uur voor en na de workshop beschikbaar is. Bovendien kan het nuttig zijn een gootsteen in de klas te hebben.

in samenwerking met:

leeftijd

10 - 14 jaar

Thema

Klimaatverandering

type

Workshop

Voor wie is deze workshop?

De workshop is bedoeld voor leerlingen van de derde graad van het basisonderwijs en de eerste graad secundair onderwijs. Idealiter wordt de workshop gegeven aan groepen van 15 tot 25 leerlingen. 

Waar vindt de workshop plaats?

Op je schoolZorg voor een groot klaslokaal waar de materialen kunnen worden opgesteld en waar eilanden met banken kunnen worden geplaatst. Als er twee workshops doorgaan op jullie school kunnen de workshops doorgaan in hetzelfde klaslokaal. Zorg ook voor een projector en eventueel een extra computer of laptop. Wij hebben ongeveer 30 minuten nodig voor elke workshop om het materiaal op te stellen.

Hoe lang duurt deze workshop?

De workshop duurt twee uur (2*60min)

OVERTUIGD? REGISTREER JE NU! 

Dien uw aanvraag in door het formulier in te vullen via de onderstaande knop. Eenmaal ingediend nemen we contact met u op om een datum af te spreken. Wacht niet te lang, want het aantal plaatsen is beperkt!

De inschrijvingen zijn geopend tot en met 30 september 2026. Na die datum kan u een antwoord verwachten.

Voorwaarden

  • Maximum 25 leerlingen per klas.
  • Wanneer u zich inschrijft vragen we in het formulier dat u twee klassen inschrijft, zodat we op uw school een workshop kunnen geven aan een klas in de voormiddag en aan een andere klas in de namiddag.
  • Bestemd voor leerlingen van de derde graad lager onderwijs of de eerste graad van het secundair onderwijs.
  • Om deze workshop gratis te kunnen blijven aanbieden en te kunnen verbeteren, vragen we je (via e-mail) om na de workshop een evaluatieformulier in te vullen.

Prijs?

De workshop is helemaal gratis! Dat is te danken aan de steun van de Dienst Klimaatverandering van de Federale Overheidsdienst voor de Volksgezondheid.

Vragen of opmerkingen?

Contacteer ons dan via [email protected]

Absolute aanrader. Zowel de leerlingen als de leerkrachten leerden veel bij! Dankjewel dat we deze kans kregen!

De workshop was een aangename afwisseling van de lessen voor de leerlingen.